הוקרה למתנדבים

 

ערב הוקרה למתנדבים ופעילים בקידום אוכלוסיות מיוחדות

יתקיים ביום חמישי 31/3/16 בשעה 19:30

אודיטוריום שלומית, בית טיילור, רחוב זנגביל 23, קרית היובל

 

בתכנית: ילדי בית הספר כי"ח בריקוד דבקה ושיר בשפת הסימנים,

צמד הרקדנים "כח האיזון" ברוח להקת ורטיגו במופע מחול,

ליאור שמגר בשירה ונגינה,

להקת ההתעמלות האמנותית הייצוגית של יובלים,

תערוכת אמנים מהקהילה,

טקס הענקת תעודות הצטיינות למתנדבים מובילים בשילוב אוכלוסיות מיוחדות בקהילה.

 

אתם מוזמנים באהבה!

 

 

 

 

 

 

מתנדבים ופעילים יקירי מינהל יובלים, מקבלים אות הוקרה על שם שלומית בוטון דסקל

על פעילות והתנדבות מרשימה המעצימה את הקהילה            

                                                                      

ערב הוקרה למתנדבים ולפעילים התקיים ב25/11/14-  באולם בית טיילור בשעה 19:00 , מועד ציון שנה לפטירתה של  שלומית בוטון דסקל ז"ל, שנפטרה במהלך כהונתה כיו"ר הנהלת יובלים  ונציגת השכונות רמת שרת ורמת דניה בהנהלה. הערב יתקיים במעמד ראש העיר מר ניר ברקת.

 

במינהל יובלים מציינים שרוח ההתנדבות בקרב תושבי המינהל גבוה מאוד ולשמחתנו היא מיטיבה עם כל הגורמים המעורבים. מחויבות חברתית והתנדבות משפרות באופן פלאי את הבריאות האישית אך גם את זו הקהילתית, בעזרת הפעילות עצמה והקשרים החברתיים שנבנים דרכה. זהו סוג חדש של מועדון בריאות, וההצטרפות אליו היא חינם.            

מר יחיאל לוי, מנכ"ל המינהל: "בשכונות "יובלים" ישנה עשייה קהילתית מבורכת ועשירה ואנו גאים לציין חלק ממנה בערב מיוחד זה.הכוונה היא להפוך את האירוע לאירוע שנתי כך שאם לא המלצתם השנה,תמיד אפשר בשנה הבאה".

ואלו שמות המתנדבים ופעילים יקירי מינהל יובלים שיקבלו אות הוקרה על פעילותם:

 

מר רפי דברה, יקיר יובלים, יקיר ירושלים

דור שלישי בירושלים. רפי מילא שורה של תפקידים ציבוריים בשכר ובהתנדבות ופעל ללא לאות למען ירושלים ותושביה. מילא תפקידים בעיריית ירושלים כיועצו של ראש העיר מר טדי קולק, תרבות ואמנות בשכונות והוביל את ההבנה העמוקה והתפקיד החשוב של שיתוף הציבור בתהליכים עירוניים. רפי הוא דמות מובילה ומסורה ומהווה דוגמא ומופת לשליחות ציבורית עם חזון חברתי ואמונה שתרומה לקהילה ולחברה היא נטולת פשרות. 

 לחצו למצגת

 

מובילי מחאת שופרסל שלי בקרית היובל

שנים רבות, סניף שופרסל שלי בקריית יובל נחשב לאחד הסניפים היקרים ביותר בירושלים.  קשישי השכונה, סטודנטים ומשפחות צעירות נאלצו לקנות הרבה פחות ולנדוד לסניפים רחוקים וזולים יותר. לאחר ששוב שהפנייה להנהלת השופרסל לא צלחה, יצאו תושבי קריית היובל, דיירי הדיור המוגן, קשישים, המכינה הקדם צבאית וגופים נוספים בשיתוף המינהל הקהילתי, למאבק על הורדת מחירי המוצרים או שינוי הסניף לשופרסל דיל. חצי שנה של מאבק, שניתן לומר ניצחנו !!הושג הסכם פורץ ירדו באופן משמעותי מחירי 6600 מוצרים בסניף. מחאת השופרסל התפשטה ברחבי הארץ והיוותה השראה גדולה לתושבים רבים.

ההוקרה ניתנת לארבעה מהמובילים של המאבק:

ניר ינובסקי דגן, אדי פנייבסקי, איציק מימוני ואיתי גולטר

שתי קבוצות נתנו את הטון והצבע למאבק חשוב זה וסייעו שוטף בקיום מחאה פיזית במרכז המסחרי:

דיירי הדיור המוגן, הוד- השוכן במרכז המסחרי קרית היובל.  עבורם המחאה היתה משמעותית מאחר והשופרסל הוא מקום הקנייה המרכזי שלהם. דיירי הוד היו שותפים פעילים בכל מהלך שהתנהל מול השופרסל והם נושאים בגאון  את הצלחת המאבק. הם דוגמא נפלאה, שבכל גיל אפשר להשפיע ולהוביל שינוי.

 

המכינה הירושלמית מחזור ד' - קבוצה  נפלאה של 43 נערים ונערות לפני גיוס, שגרה פה בשכונה, לומדת  ומתנדבת בקהילה בפעילויות החברתיות שונות. חברי המכינה היו  הרוח החיה של המחאה, העלו את המוראל, עודדו, איישו את משמרות המחאה, יצרו סיסמאות ושירים, ניגנו על סירים. בימים אלו חברי מחזור ד מגוייסים לצה"ל ואנו מוסרים להם את תודתנו והערכתנו הרבה.

 

אשר כהן

יו'ר ועד שכונת רמת שרת - רמת דניה מאז ינואר 1990. פועל ללא לאות לשיפור פני השכונה הן בצד הפיזי והן בבנית שירותים חברתיים. מוביל מאבקים ציבוריים בשכונה, מקדם תוכניות לרווחת התושבים ומהווה כתובת לתושבים. יישר כח על עשייה ברוכה!

 

צוות פעולה למציאת פתרון לבעיות החנייה בשכונת מלחה
שכונת מלחה, שכונה חדשה הסובלת מבעיות חניה חמורות, הנובעות מתכנון עירוני ללא הקצאת מקומות חנייה בהתאם לאתרים הסמוכים,
בתקופה האחרונה מצוקת התושבים גברה לנוכח כך שקניון מלחה החל לגבות תשלום על החנייה, הגן הטכנולוגי הפך להיות מכללה עם תלמידים רבים,  אצטדיון טדי התרחב תוך ביטול חלק ממגרשי החנייה לטובת הרחבת כביש בגין, ולאחרונה פתיחת הארנה עם למעלה מ-10,000 מקומות ישיבה.
מתוך המצוקה הזו נבחרו חברי הצוות המתגוררים ברחובות הרקם והכפיר, שהתנדבו לנסות למצוא פתרונות למציאות הקשה אליה נקלעו, בתאום עם וועד השכונה והמינהל הקהילתי.
החברים בחנו אפשרויות שונות לצמצום הבעיה, בידיעה שלכל הצעה יש יתרונות וחסרונות.
הצוות פעל מתוך שיקולים לרווחת הכלל, לא תמיד זכה להכרת תודה, וזה המקום לשבח ולהודות על היזמה, שיתוף הפעולה, המסירות והזמן שנתרם לטובת הקהילה.

 

גינות קהילתיות                                

הכירו את המקומות הקסומים ביותר בשכונותינו והאנשים שמאחוריהם הראויים להערכה רבה!

                                                         

גן נטע, קריית היובל- רותי ריבק

הגן שוכן במדרון שבין רחוב בוליביה לרחוב שטרן, שילוב קסום של טבע עירוני עם גינה קהילתית. הגן הוקם בשנת 2006 ביוזמת תושבות השכונה, רותי ריבק ומרים עורבי, שאיתרו את השטח המוזנח, שהיה עד אז מצבור של אשפה ופסולת.

בגינה המטופחת באהבה רבה, ניתן למצוא היום צמחייה מגוונת, תחנות האכלה לציפורים, קומפוסטר ושוקת מצמיגים מצופי בטון. בשנה האחרונה אף פעלה בגינה, אניטה מומחית לפרמה-קאלצ'ר, ונטעה בו יער מאכל בזעיר אנפין.

רותי ריבק, מייסדת הגינה, מטפלת בה במסירות מראשיתה, ואליה הצטרפו בשנתיים האחרונות, קהילת כרם, שפעלה במסגרת פרויקט "עושים שכונה" של "רוח חדשה", ויזמה בה פעילויות חברתיות מסיבות בחגים ופעילויות לילדים.

כל מי שרוצה לקחת אחריות משותפת על פינת החמד הזו, לסייע בהשקיה, בהאכלת הציפורים בתחזוקה השוטפת ובפיתוח הגינה מוזמן לפנות לרותי בטל': 052-3796692

 

עמק התימנים, עין כרם –

"עמק התימנים" הפסטורלי שבפאתי הכפר עין כרם, אוצר בתוכו סיפור רב עוצמה ומעורר השראה על כוחה של קהילה במאבקה על זכויותיה ועל הצביון הייחודי של המקום.

                      

סיפורו של העמק לוקח אותנו לראשית ימי המדינה, אז שוכנו בו, על קרקעות נטולות תשתיות ושירותים, עולי תימן. רק החזקים ובעלי החזון שרדו, מתוקף אהבתם למקום ויכולתם לעשות במו ידיהם יש מאין. בשנות ה-80,  הוגדר שטח העמק כ"שטח ציבורי פתוח". כתוצאה התושבים, שמתגוררים במקום בדמי-מפתח, אינם יכולים להסדיר את מעמדם והם מנועים מלעשות כל שינוי בבתיהם מזה עשרות שנים. על-אף היותם של תושבי המקום בני ערובה של מצב זה, מקדמות חברת עמידר ורשות מקרקעי ישראל שיווק של מגרשים למכירה בעמק, תוך ידיעה מלאה כי המהלך פוגע בזכותם ההיסטורית של תושבי המקום לרכוש את בתיהם ומפר את הצביון האותנטי וההיסטורי של האזור,בצוק העיתים, חלה תמורה קהילתית משמעותית בעמק. התושבים התארגנו להקמה של גינה משותפת בלב העמק, והקהילה המפולגת החלה להתארגן ולהנהיג את עצמה. תושבי העמק חברו זה לזה וגילו שהם קהילה אחת, עם מכנה משותף, שחולמת את אותו חלום: מציאת פתרון כולל, המושתת על חשיבה קהילתית ופרטית, לצד שמירה על המקום, על מאפייניו היחודיים ועל וצורת החיים בו, שהולכת ונכחדת במקומותינו.

תושבי העמק ופעולתם הם דוגמא ומופת לכוחה של קהילה ושל הקשר המיוחד של הקהילה למקומה.

בוסתן המעיין, ואדי המעיין, עין כרם – חוגג עשור

"בוסתן המעיין" הוקם לזכרו של בניה צוקרמן, צעיר בן עין-כרם שנהרג בפיגוע.

המעיין, שנקשר בהיסטוריה בסיפורים רבים, נובע במשך כל השנה, ובעבר זרמו מימיו במורד הגיא והשקו גינות ירק ובוסתני פרי. במהלך השנים זוהם המעין וכיום המים אינם ראויים לשתיה. המדרגות החקלאיות שבגיא נזנחו, התמלאו בגרוטאות, והתכסו בצמחיית פרא סבוכה.

בסתיו 2004 התחלנו, קבוצת מתנדבים, לשקם את הואדי. פרצנו שבילים, בנינו טרסות ומדרגות, הקמנו סוכות גפנים ונטענו כ-80 עצים, שכבר נותנים את פריים. ילדי בתי הספר המקומיים מעבדים כאן את גינת הירק ולומדים על הטבע, וטיילים ותיירים רבים פוקדים את השבילים ו'מפקנקים' בפינות הישיבה. אנו ממשיכים כל העת לשקם את השטח כריאה ירוקה בלב הכפר, ומקדמים תוכנית לחזור ולהזרים את מי המעין בואדי כדי שישקו את הצומח וישמחו את לב המטיילים.

אנחנו עובדים בבוסתן בימי שישי בבוקר, ולעיתים מצטרפות למאמץ קבוצות תושבים מחו"ל. נשמח לכל זוג ידיים: נעה מרכזת את הפרויקט – 054-6606470

 

מצפור מלחה, במלחה והמתנדבת קרן סגל

לא תאמינו מה קורה בלב שכונת מלחה, בסככה שצמודה לרחוב האייל 65, מול נוף ירושלמי מרהיב:

- לאחרונה, במסגרת העבודות הקהילתיות של אחר-הצהריים, ארז וסילבסקי, שכן תושב השכונה, שלקח חלק בפעילות הגינה ועוזב לחו"ל, תרם את הקומפוסטר שלו.

- התקבל ספסל מהעירייה, ונצבע בעבודה משותפת.

- הוקמה ערוגה חדשה ונטמנו בה תפוחי אדמה ירושלמים.

- לקראת סיומה של עונת העגבניות, נהננו מכמה וכמה זני עגבניות מיוחדים כגון עגבניות איטלקיות ועגבניות שרי אגס צהובות, שהיו חגיגה לפה ולעיניים. את הזרעים הביאה תושבת השכונה ופעילה של הגינה רותי לחמי. 

- בזיליקום ודלוריות בשיא פריחתם, ואנו מצפים ליבול הבטטות בקרוב.

- ערוגת צמחי התה מוריקה ותושבי השכונה מוזמנים לקטוף עלי תה לחליטה: לימונית, זוטה, גרניום רפואי, לואיזה. 

לתושבים רבים, אנשי עירייה ופעילים יש זכויות רבות בהקמת הגינה ובתפקודה: גדי מנדיל ויונתן עמר מהשכונה; שלום, ריאד ואורן מהעירייה; ומייק לייטר הפעיל האזורי שבלעדיו הגינה לא הייתה קיימת.

העבודה, המגע באדמה והמעקב אחרי גידול הצמחים נותנים סיפוק ורוגע רב, וכולם מוזמנים להצטרף:  אנו נפגשים

 צרו קשר: קרן 0547-489405, 02-6797030

 

כמו כן פועלות גינות קהילתיות קסומות ואתם מוזמנים לחקור ולגלות, להצטרף ולהינות:

 בגינת שירת הדרור, קריית היובל, בחצר ביה"ס תלי לפרטים: הרב עזי אנדי: 0526477219

שטרן 51, קריית היובל, במסגרת תכנית "עושים שכונה".  פרטים במתנ"ס ע"ש הסנפלד (שטרן)

 

 

שמחה בוחבוט

אשת חסד הדואגת למשפחות רבות באופן קבוע למזון חם וביתי, אותו היא מבשלת מידי יום.  שמחה עושה זאת בצנעה ובהתמדה. שמחה היא דוגמא ומופת לאדם המביא את שלל יכולתיו לידי סיוע לדיירים קשישים, קשיי יום מתוך אהבה, טוב לב ורצון כן לעזור לאחר. שמחה היא דוגמה ומופת.

 

עליזה ארבל

מתנדבת מסורה, תודות לזמן ולמסירות, לרוחב הלב ולאכפתיות רבה שידרגה עליזה את חנות יד 2 ברחוב ברזיל לבוטיק שכייף לבקר בו, מקום מזמין ומסתבר שהקונים והתושבים חוזרים אליו ובפיהם תשבוחות. היקף הפעילות בחנות עלה בהיקף חסר תקדים.   

 

מתנדבים עולים

לפני כ- 12 שנים החלה תוכנית התנדבות מטעם משרד הקליטה. התוכנית אמנם הסתיימה אך המתנדבים  ממשיכים להתנדב במרץ ובאהבה מידי שבוע אצל קשישים עולים בשכונה.  גב' מרי לוין, מובילה את הקבוצה ומלווה אותם בפרויקט שכולו אהבה ותמיכה בעולים חדשים ובקשישים תושבי השכונה ועושה זאת מתוך מסירות וחיזוק של אוכלוסייה שזקוקה לתמיכה וחיבוק חם בכל יום מימות השנה.

 

משומשו-

חברי הקבוצה עזבו את תל אביב ועברו לירושלים כקהילת אמני תאטרון מקצועיים,

עם חזון- להקים תאטרון חברתי של קבוצת אמנים היוצרת וחוקרת בתוך הקהילה, להנגיש תאטרון לתושבים, לייזום ולהפיק אירועי תרבות ואמנות במרחב הציבורי, לעבוד וליצור אמנות ותיאטרון עם נוער בסיכון, תאטרון לגיל השלישי, מקהלת נערות אתיופיות, קבוצת נשים ועוד.

השנה קבוצת משומשו יזמה, בנתה ויצרה את הקונספט של תהאטרון בוסתניא, , מתחם תרבות, שמארח מופעי תרבות תחת כיפת השמים, במטרה ליצור אלטרנטיבה למפגש תרבותי ובילוי  לתושבי השכונה. כמו כן, חלקת האדמה הקסומה שנבחרה למתחם התה-אטרון, ממחישה את חשיבות השמירה על הסביבה והטבע הקיים בסביבת החיים הקרובה שלנו.

 

דינה יהודה

דינה, גרה ברחוב שטרן, חולת  CP ומתניידת על כסא גלגלים. דינה מגיעה מידי בוקר למרכז הקהילתי ע"ש הסנפלד, בחיוך ובתחושת שליחות.  מתנדבת ומסייעת בשירותי מזכירות, מבצעת כל משימה שמוטלת עליה באחריות ובמסירות ונותנת מענה אדיב לתושבים ולצוות. דינה מהווה חלק בלתי נפרד מצוות המרכז הקהילתי ואהובה מאוד על כולם.

 

עמותת תושיע

היא עמותה הפועלת בקהילה, למען הקשישים. העמותה פועלת לרוב בשיכוני עולים  ולכלל הקהילה. העמותה פועלת לרווחת התושבים, מארגנת ימי כייף ונופשונים מסובסדים ואיכותיים. כמו כן פועלת רבות בתחום האוראני מול הקשישים והתושבים.

 

סיירת הורים

לפני כשמונה שנים פנתה סימה כדי, תושבת השכונה למינהל קהילתי "יובלים"  עם יוזמה חדשה וביקשה לסייע בהקמת סיירת הורים ב"יובלים".  במינהל הרימו את הכפפה ובסיוע האיגוד הירושלמי למאבק בסמים ואלכוהול, קידום נוער, שיטור קהילתי, עמותת עלם ועמותת "בקהילה" החלה לפעול סיירת הורים בשכונות המינהל.

מאז, התקיימו 6 הכשרות במינהל אליהן גוייסו תושבים רבים שהחלו לפעול בסופי שבוע במקומות בילוי של נוער. נוכחות הסיירים במוקדי הבילוי מסייעת לתחושת הביטחון של בני הנוער ומשפחותיהם. הסיירים נותנים בשטח מענה לנוער במצבי חירום, מעודדים הגברת מעורבות הורית בתרבות הבילוי של בני הנוער, מסייעים בפיקוח על מכירת אלכוהול לקטינים. יוצרים שינוי דפוסי התנהגות בזמן בילוי בקרב בני הנוער, איתור בני נוער בסיכון והפנייתם לגורמים סיוע וטיפול. הסיירים מתגברים את הפעילות בימי החופשות של התלמידים כשהצורך בפיקוח  גדול יותר. בשנה האחרונה התרחבה פעילות סיירת ההורים במרחב דרום מערב העיר והצטרפו סיירים חדשים מגבעת משואה וקריית מנחם. סיירת ההורים מקיימת קשר חם עם הקהילה,  הנוער והמשפחות ומפחיתה את כמות האירועים המצריכים מעורבות של המשטרה בטיפול בבני נוער בשכונות.

 

יישר כח לכל המתנדבים הראויים לאות הוקרה ולחיבוק חם מהקהילה!

קהילת יובלים, התברכה בתושבים פעילים שהופכים את הפעילות לחווייתית ומשמעותית.

 

 

.

 

 

פיליפ ליאון

יובלים | פיליפ ליאון

פעילויות חוגים מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים בתחומי אמנויות, ספורט ופנאי. במרכז פועלות תכניות ייחודיות לבעלי צרכים מיוחדים. מוקד הקליטה של המינהל של המינהל מסייע לעולם החדשים ומייצר עבורם פעילויות מיוחדות.
מרכז הספורט יובלים: מכון כושר גדול, חוגי סטודיו מגוונים, בריכה מקורה חצי אולימפית ושיעורי שחייה לכל הגילאים.
חדר כושר ייחודי לילדים, ראשון מסוגו בירושלים בליווי מדריך כושר צמוד.
טל': 6414896
רמת שרת

יובלים | רמת שרת

מגוון רחב של חוגים וסדנאות בכל התחומים: העשרה ואמנויות לגיל הרך, ילדים ונוער, חוגי מחול, חוגי ספורט, חוגי העשרה וסדנאות למבוגרים.
שיתוף פעולה הדוק עם בית הספר מנשה אלישר, בנושאים קהילתיים, אירועים ופעילויות של חוגים ומסגרות של צהרון וקייטנות.
קורסי מנהיגות קהילתית ומעורבות תושבים.
מרכז מוזיקה מוביל בתחומו.
טל': 6320666
הסנפלד (שטרן)

יובלים | הסנפלד (שטרן)

פעילויות נוער, קורסי מחשבים, פרוייקטים ייחודיים, ייעוץ והכוונה בנושאי תעסוקה, רווחה, העצמה אישית וקהילתית, ליווי לועדי בתים. פעילויות מגוונות לאוכלוסיה המבוגרת: קהילה מטיילת, מועדון 50 פלוס, "קהילה תומכת"- לקשישים המעוניינים להישאר בביתם ולהינות מתכנית תרבות ואב בית מלווה.
קפה שבח- קפה נוער שהכנסותיו חוזרות למען פעילויות ומועדון לנוער.
טל': 6418344
עין כרם

יובלים | עין כרם

עידוד יזמות קהילתית ושיתוף ציבור. פורומי פעולה בנושאי: חינוך, תרבות, קהילה, איכות הסביבה, תחבורה, תיירות ועסקים. זכויות קניין ובנייה, מחקר והיסטוריה. פעילויות מגוונות וייחודיות בתחומי תרבות ואמנות, דגש על חיבור לטבע, לשכונה, ליוצרים ואמנים מקומיים. מסיק זיתים קהילתי, פסטיבל עין כרם הנפלא המתקיים מדי שנה. מיזמים חברתיים וקהילתיים: נפלאות עין כרם- מיזם תעסוקה של נשות הכפר המוכשרות המארחות וותורמות לעידוד התיירות. הישיבה החילונית פועלת בעין כרם והן המניין הקהילתי.
טל': 6421539
בית טיילור

יובלים | בית טיילור

מרכז הספורט בית טיילור: בריכה מקורה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות, משטחי דשא מטופחים, זמנים מוגדרים לשחייה נפרדת לגברים ונשים, ענף שחייה אומנותית אולימפי.
טל: 6310483
בית טיילור, במבנה העליון ממוקמים גנים לגיל הרך, פאן גן ושטחי משחק חיצוניים.
אודיטוריום בית טיילור למופעים ואירועים קהילתיים עם מערכות קול ותאורה מתקדמים ואיש סאונד מקצועי המלווה לכל אירוע. סטודיו למחול וספורט.
טל': 6443222
בית וגן

יובלים | בית וגן

מתנ"ס בית וגן, עבר לניהול עצמאי וניפרד ממינהל יובלים.

בית רחל

יובלים | בית רחל

מרכז משפחתי פעיל, תכניות להורים ולילדים. מענה רחב בתחומי רווחה וסולידריות חברתית. מגוון פעילויות לגיל השלישי: תיאטרון קהילתי, מועדון חברתי, חוגים והעשרה.
מועדון למידה וחברה לנוער, גינה קהילתית, מנהיגות קהילתית.
טל': 6430844
קמפוס ציפורי

יובלים | קמפוס ציפורי

אינו חלק ממינהל קהילתי יובלים החל מה-1/1/17
כרטיס חבר ביובלים
צרו קשר
פייסבוק