בר קואופרטיב המפלצת - מקום מפגש קהילתי

 

 

אמנם חברי פאב המפלצת סיפקו את כל האישורים כנדרש,

אבל פאב המפלצת קיבל הוראת סגירה מיידית

בשבוע הבאה : העתירה לבית המשפט

 

( עידכון מה- 24/5/17)

 

פאב המפלצת החל את דרכו,  לאחר שמספר תושבים נפגשו בעת טיול עם הכלבים וזיהו צורך אמיתי, למקום מפגש קהילתי. היזמה עברה מפה לאוזן, תושבים נוספים אהבו את החלום, התחברו לרעיון ויחד יצאו לדרך.

בתחילת דרכו פאב המפלצת היה נודד בין אירועים שונים שהתקיימו בקהילה, חברו לקבוצות השונות, לקבוצת התיאטרון משו-משו בבוסתניה, נתנו יד בכל תכני ההפקה והקימו תמיד פינה של כיבוד טעים ומשובח במחירי עלות קהילתיים במיוחד. את לג בעומר לפני שלוש שנים, חגגה הקהילה בבוסתניה בשיתוף מינהל יובלים, משו-משו וחברי הבר קואופרטיב המפלצת . התושבים ישבו יחד סביב מדורות, עם שיפודי מרשמלו בשקל, תפוחי אדמה חמים ומוזיקה משובחת. פאב המפלצת הפך להיות מוביל חברתי, הייתה תחושה שהקהילה מאושרת! כולם היו מוזמנים לקחת חלק ויכלו להצטרף ולמצוא את מקומם, מתחזוקה ואירגון, מופעים, הרצאות, שילוב תכנים בנושאים מרתקים, אירועים לכל גיל.

תקופה ארוכה החברים חיפשו מקום בו יוכלו להקים את הבר קואופרטיב הראשון בקרית היובל, אך לא נמצא מקום פיזי פנוי. הנהלת מינהל יובלים והעובדים החליטו שיש מקום לאפשר לפאב המפלצת למצוא משכן של קבע, בחצר האחורית של פיליפ ליאון, כי הרי כבר כולם הבינו שלא מדובר באפיזודה חולפת אלא ביזמה מבורכת. לאחר שחברי הקואופרטיב, המציאו את כל האישורים, עברו על כל הסעיפים ומילאו את כל המתבקש מבחינה רישוי עסקים, הן מבחינה בריאותית לטובת ה ציבור והן מבחינה בטיחותית, הפעילות בפאב המפלצת הפכה להיות קבועה ומגוונת.  אוהל ענק הוקם ותוחזק על ידי תושבים בהתנדבות מלאה,  לוח האירועים היה מגוון להפליא, ערבי שירה, נגינה, הרכבים, אמנים מקומיים, ערבי חשיפה לאמנים חדשים, ג'אם משותף. הרצאות, ערבי חברה ומפגשים קהילתיים מגוונים נוספים. פאב המפלצת הפך להיות מקום מפגש אותנטי, מקורי, רב תרבותי.

כשהכל כבר היה מוכן לקראת חגיגות השנה האזרחית שבפתח, שאמורה היתה להתקיים במוצאי שבת, הגיעו נציגי העירייה והוציאו צו סגירה מיידי על הפאב.

 

לאחר שבועות של נסיונות להגיע לפשרה עם העירייה, מחשבה לשקול את הפשרה שהציע עופר ברקוביץ, שפאב המפלצת יעבור לפעול בחדר צוותא שבתוך המתנ"ס, חברי הפאב והתושבים החליטו חד משמעית. זה לא מספיק טוב!

 

חברי פאב קואופרטיב המפלצת החליטו שיש מקום לפנות לבית המשפט, שיפסוק ויחליט בעניין הזה ופנו לעו"ד יוסי חביליו, שהסכים לסייע.

בשבוע הבא תוגש עתירה לבית המשפט על ידי עמותת צחור שבראשה עומד עו"ד יוסי חביליו ובר קואופרטיב המפלצת, נגד העירייה ונגד הסגירה של פאב המפלצת.

 

עו"ד חביליו מסר:  "העתירה מעלה שאלות מאוד עקרוניות, האם במסווה של רישוי עסקים יש כאן כניעה לחרדים. הרי כל האישורים הומצאו ובית העסק עמד בהיבטים הנוגעים לבריאות ובטיחות כפי הנדרש בהליך רישוי עסקים. לכן, הפעולות והשיקולים לא היו ענייניים ורלוונטיים לחוק רישוי עסקים". "אנו נפעל לביטל את צו הסגירה ונפעל לפתיחה מחודשת של בר קואופרטיב המפלצת ונוכיח שהעירייה פעלה משיקולים לא לגיטימיים".

 

כתבה: ליזי זהר

 

 

 

פיליפ ליאון

יובלים | פיליפ ליאון

פעילויות חוגים מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים בתחומי אמנויות, ספורט ופנאי. במרכז פועלות תכניות ייחודיות לבעלי צרכים מיוחדים. מוקד הקליטה של המינהל של המינהל מסייע לעולם החדשים ומייצר עבורם פעילויות מיוחדות.
מרכז הספורט יובלים: מכון כושר גדול, חוגי סטודיו מגוונים, בריכה מקורה חצי אולימפית ושיעורי שחייה לכל הגילאים.
חדר כושר ייחודי לילדים, ראשון מסוגו בירושלים בליווי מדריך כושר צמוד.
טל': 6414896
רמת שרת

יובלים | רמת שרת

מגוון רחב של חוגים וסדנאות בכל התחומים: העשרה ואמנויות לגיל הרך, ילדים ונוער, חוגי מחול, חוגי ספורט, חוגי העשרה וסדנאות למבוגרים.
שיתוף פעולה הדוק עם בית הספר מנשה אלישר, בנושאים קהילתיים, אירועים ופעילויות של חוגים ומסגרות של צהרון וקייטנות.
קורסי מנהיגות קהילתית ומעורבות תושבים.
מרכז מוזיקה מוביל בתחומו.
טל': 6320666
הסנפלד (שטרן)

יובלים | הסנפלד (שטרן)

פעילויות נוער, קורסי מחשבים, פרוייקטים ייחודיים, ייעוץ והכוונה בנושאי תעסוקה, רווחה, העצמה אישית וקהילתית, ליווי לועדי בתים. פעילויות מגוונות לאוכלוסיה המבוגרת: קהילה מטיילת, מועדון 50 פלוס, "קהילה תומכת"- לקשישים המעוניינים להישאר בביתם ולהינות מתכנית תרבות ואב בית מלווה.
קפה שבח- קפה נוער שהכנסותיו חוזרות למען פעילויות ומועדון לנוער.
טל': 6418344
עין כרם

יובלים | עין כרם

עידוד יזמות קהילתית ושיתוף ציבור. פורומי פעולה בנושאי: חינוך, תרבות, קהילה, איכות הסביבה, תחבורה, תיירות ועסקים. זכויות קניין ובנייה, מחקר והיסטוריה. פעילויות מגוונות וייחודיות בתחומי תרבות ואמנות, דגש על חיבור לטבע, לשכונה, ליוצרים ואמנים מקומיים. מסיק זיתים קהילתי, פסטיבל עין כרם הנפלא המתקיים מדי שנה. מיזמים חברתיים וקהילתיים: נפלאות עין כרם- מיזם תעסוקה של נשות הכפר המוכשרות המארחות וותורמות לעידוד התיירות. הישיבה החילונית פועלת בעין כרם והן המניין הקהילתי.
טל': 6421539
בית טיילור

יובלים | בית טיילור

מרכז הספורט בית טיילור: בריכה מקורה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות, משטחי דשא מטופחים, זמנים מוגדרים לשחייה נפרדת לגברים ונשים, ענף שחייה אומנותית אולימפי.
טל: 6310483
בית טיילור, במבנה העליון ממוקמים גנים לגיל הרך, פאן גן ושטחי משחק חיצוניים.
אודיטוריום בית טיילור למופעים ואירועים קהילתיים עם מערכות קול ותאורה מתקדמים ואיש סאונד מקצועי המלווה לכל אירוע. סטודיו למחול וספורט.
טל': 6443222
בית וגן

יובלים | בית וגן

מתנ"ס בית וגן, עבר לניהול עצמאי וניפרד ממינהל יובלים.

בית רחל

יובלים | בית רחל

מרכז משפחתי פעיל, תכניות להורים ולילדים. מענה רחב בתחומי רווחה וסולידריות חברתית. מגוון פעילויות לגיל השלישי: תיאטרון קהילתי, מועדון חברתי, חוגים והעשרה.
מועדון למידה וחברה לנוער, גינה קהילתית, מנהיגות קהילתית.
טל': 6430844
קמפוס ציפורי

יובלים | קמפוס ציפורי

אינו חלק ממינהל קהילתי יובלים החל מה-1/1/17
כרטיס חבר ביובלים
צרו קשר
פייסבוק