ועדת חינוך

 

‏21/06/2014

 

ועדת חינוך - חזון

 

בחודשים האחרונים הוביל המינהל הקהילתי תהליך שבסופו הוקמה ועדת חינוך.

 

התהליך החל במפגש של תושבי השכונה שכלל הרצאה של פרופ' נמרוד אלוני בעניין חינוך,יחד עם שיח של פעילי חינוך מתחומים פורמאליים ובלתי פורמאליים, מנהלות בתי הספר והשיח התמקד בחיבור בין מסגרת בית הספר למסגרות אחה"צ. חיבור בין הפורמאלי ללא פורמאלי, להסיר את הגבולות בין בית הספר לקהילה גם בשעות אחהצ. משמע שהילד ירגיש מאוד שייך וחיבור חזק בין כל הגורמים. חינוך הוליסטי, חינוך לערכים ולא רק לציונים, חינוך לתרבות פנאי מפותחת בין אם שילוב של אמנויות, תנועות נוער, התנדבות וגם בית הספר ולא רק.

 

לאחר מכן מספר מפגשי שולחן עגול, בשיתוף תושבים איכפתיים ופעילים, הדיון הגיע לחלק בו הוחלט על גיבוש המטרה בדרך לגיבוש תפישה חינוכית מובילה והבניית מטרות בהובלת הוועדה והגורמים הפעילים בה.

 

התגבש חזון, בבסיס הרעיון, "המינהל וועדת החינוך, אנשי החינוך והתושבים יפעלו למען חינוך   "האדם הטוב". לאדם הטוב רמות שונות של אינטלגנציות וכל האינטלגנציות שוות הן בחשיבותן. דגשים  על א) לא שלילי: לא פוגע, לא אלים, לא ונדליסט, לא רועש, לא מלכלך. לא פוגע בזולת ובסביבה. ב)חיובי: אדיב, סובלני, מפרגן, שומר על הסביבה., מוסרי, ישר. ג)חיובי אקטיבי: ער למצוקות הזולת ועוזר לו, מקדם קיימות בין האדם לסביבה. ד)חיובי מנהיג: מוביל שינוי חברתי, פרואקטיבי, נלחם בעוולות, מהווה דוגמה לאחרים".

 

לצד הסתכלות על הפרט הודגש רבות עניין הקהילתיות שהוא נושא חינוכי - קהילתי - תרבותי שמאוד מעניין אותנו העוסקים בחינוך הבלתי פורמאלי.

דובר  על קיום  קהילות מגנות (מלשון הגנה) במרחב יובלים. "קהילה חיובית מגנה" הינה קהילה מגנה, מאפשרת, מפתחת, עוזרת למיצוי פוטנציאל הפרט, קהילה משפיעה, אך מאפשרת שונות, התומכת בשונה. קהילה המקיימת סובלנות בתוך הקהילה ובין קהילות שונות ומקנה הרגשת שייכות לכולם, לצד תחושת אחריות ומחויבות של כל הפרטים בקהילה.

 

לפניכם החזון:

 

תושב השכונה, בוגר השכונה והעובר בה יהיה אדם חברתי.


תושבי השכונה יהיו חברים בקהילות מגנות שיקנו להם הרגשת שייכות, יפתחו אותם ויחזקו אותם.
 

ועדת חינוך תיכנס אחת לחודש וחצי. מועדי ההתכנסות יפורסמו באתר.

 

לישיבות יוזמנו כלל התושבים. כל אדם יכול לתרום אם מנסיונו המקצועי, ו/או האישי, ו/או המשפחתי.

 

פיליפ ליאון

יובלים | פיליפ ליאון

פעילויות חוגים מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים בתחומי אמנויות, ספורט ופנאי. במרכז פועלות תכניות ייחודיות לבעלי צרכים מיוחדים. מוקד הקליטה של המינהל של המינהל מסייע לעולם החדשים ומייצר עבורם פעילויות מיוחדות.
מרכז הספורט יובלים: מכון כושר גדול, חוגי סטודיו מגוונים, בריכה מקורה חצי אולימפית ושיעורי שחייה לכל הגילאים.
חדר כושר ייחודי לילדים, ראשון מסוגו בירושלים בליווי מדריך כושר צמוד.
טל': 6414896
רמת שרת

יובלים | רמת שרת

מגוון רחב של חוגים וסדנאות בכל התחומים: העשרה ואמנויות לגיל הרך, ילדים ונוער, חוגי מחול, חוגי ספורט, חוגי העשרה וסדנאות למבוגרים.
שיתוף פעולה הדוק עם בית הספר מנשה אלישר, בנושאים קהילתיים, אירועים ופעילויות של חוגים ומסגרות של צהרון וקייטנות.
קורסי מנהיגות קהילתית ומעורבות תושבים.
מרכז מוזיקה מוביל בתחומו.
טל': 6320666
הסנפלד (שטרן)

יובלים | הסנפלד (שטרן)

פעילויות נוער, קורסי מחשבים, פרוייקטים ייחודיים, ייעוץ והכוונה בנושאי תעסוקה, רווחה, העצמה אישית וקהילתית, ליווי לועדי בתים. פעילויות מגוונות לאוכלוסיה המבוגרת: קהילה מטיילת, מועדון 50 פלוס, "קהילה תומכת"- לקשישים המעוניינים להישאר בביתם ולהינות מתכנית תרבות ואב בית מלווה.
קפה שבח- קפה נוער שהכנסותיו חוזרות למען פעילויות ומועדון לנוער.
טל': 6418344
עין כרם

יובלים | עין כרם

עידוד יזמות קהילתית ושיתוף ציבור. פורומי פעולה בנושאי: חינוך, תרבות, קהילה, איכות הסביבה, תחבורה, תיירות ועסקים. זכויות קניין ובנייה, מחקר והיסטוריה. פעילויות מגוונות וייחודיות בתחומי תרבות ואמנות, דגש על חיבור לטבע, לשכונה, ליוצרים ואמנים מקומיים. מסיק זיתים קהילתי, פסטיבל עין כרם הנפלא המתקיים מדי שנה. מיזמים חברתיים וקהילתיים: נפלאות עין כרם- מיזם תעסוקה של נשות הכפר המוכשרות המארחות וותורמות לעידוד התיירות. הישיבה החילונית פועלת בעין כרם והן המניין הקהילתי.
טל': 6421539
בית טיילור

יובלים | בית טיילור

מרכז הספורט בית טיילור: בריכה מקורה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות, משטחי דשא מטופחים, זמנים מוגדרים לשחייה נפרדת לגברים ונשים, ענף שחייה אומנותית אולימפי.
טל: 6310483
בית טיילור, במבנה העליון ממוקמים גנים לגיל הרך, פאן גן ושטחי משחק חיצוניים.
אודיטוריום בית טיילור למופעים ואירועים קהילתיים עם מערכות קול ותאורה מתקדמים ואיש סאונד מקצועי המלווה לכל אירוע. סטודיו למחול וספורט.
טל': 6443222
בית וגן

יובלים | בית וגן

מתנ"ס בית וגן, עבר לניהול עצמאי וניפרד ממינהל יובלים.

בית רחל

יובלים | בית רחל

מרכז משפחתי פעיל, תכניות להורים ולילדים. מענה רחב בתחומי רווחה וסולידריות חברתית. מגוון פעילויות לגיל השלישי: תיאטרון קהילתי, מועדון חברתי, חוגים והעשרה.
מועדון למידה וחברה לנוער, גינה קהילתית, מנהיגות קהילתית.
טל': 6430844
קמפוס ציפורי

יובלים | קמפוס ציפורי

אינו חלק ממינהל קהילתי יובלים החל מה-1/1/17
כרטיס חבר ביובלים
צרו קשר
פייסבוק