שותפות ציבור

 

איזה פארק את / אתה / אתם רוצים?

 

 

בימים אלה, ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים, מתקיים הליך מרתק של שיתוף הציבור בתכנון הפארק שעתיד לקום בעמק האסבסטונים.  תחת מטריה משותפת של רובע מערב, מנהל קהילתי יובלים ומנהל קהילתי גנים, נפגשים תושבים מכל השכונות עם מתכנני הפארק.

 

הליך שיתוף הציבור כולל חלק של לימוד משותף, דיונים וסיורים. המפגש הראשון, בנושא קישוריות ותנועה במרחב התקיים ביום רביעי האחרון  עם אדריכלית הנוף רחל וינר. שמענו על השיקולים שמדריכים את אדריכלית הנוף כשהיא ניגשת לתכנון בדגש על תנועה מסוגים שונים במרחב. ראינו דוגמאות של פרויקטים כמו פארק עמק הצבאים, פיתוח פארק במסגרת סלילת כביש אורה-משואה ורחוב רופין בקריית המוזיאונים.

בהמשך הערב שמענו מתלמידי האדריכלות בבצלאל הסברים על מה הם מצאו כשהתחילו למפות את דרכי הגישה לואדי האסבסטונים ואיך היום מתנהלת בו התנועה הרכובה והרגלית.

אחרי שלב הלימוד התחלקנו לקבוצות עבודה של תושבים, סטודנטים ומתכננים. על כל שולחן הונח תצלום אויר של ואדי האסבסטונים ובעזרת ניירות שקופים וצבעים ובאוירה מפרגנת כל קבוצה גיבשה את העקרונות שלדעתה צריכים להיות בבסיס התכנון.

 

ומה צפוי בהמשך? ביום רביעי ה-19.12.14 נלמד על עיצוב מתקנים ציבוריים —נשמע מהמעצב התעשייתי עידו ברונו מה הופך מתקן למוצלח, איך מתאימים את המתקנים לאוכלוסיות מגוונות מבחינת גיל, כושר ויכולת.
נראה מתקנים שהוקמו בארץ ובעולם וננסה לדמיין ולהגדיר מה מתאים לפארק שלנו.  

ביום שישי, ה-21.11.14 נצא לואדי לסיור מורשת והיסטוריה. נבקר בבית הכנסת "שערי שמים" שבמרכז הואדי ונלמד על מעברת האסבסטונים שנתנה למקום את שמו.  

 

מפגש הלימוד האחרון יהיה ב-26.11.14 ויעסוק בזהות וקהילה. ניפגש עם יוסי סעידוב, מנהל מינהל קהילתי "גוננים" לשעבר, מי שליווה את תהליך הקמת פארק המסילה שמדרום לנו. נשמע את הרב חיים סבתו על חוויותיו וזכרונותיו ממגוריו במקום. ננסה לזקק מה מגדיר בשבילנו את הזיקה למקום, איך משמרים זכרונות, איך מעבירים מורשת ואיך משתפים את כל החברים בקהילה בהחלטות שנוגעות לעתיד משותף.

נחתום את החודש הפעיל הזה בסיור טבע עירוני בואדי. האקולוג עמיר בלבן ידריך אותנו לפינות היפות בעמק היכן שנוכל ללמוד על הטבע המיוחד של המקום ונגלה מה כדאי לשמר גם בעתיד.

בימי רביעי של חודש דצמבר צפויה פעילות רחבה של דיונים מעשיים - איך מתרגמים את כל מה שלמדנו בהרצאות ובסיורים להנחיות ולעקרונות שאיתם יכולים לעבוד אדריכלי הנוף?

נקיים סדרה של מפגשים רחבים לתכנון עתיד הואדי במהלכם נעלה תחומי עניין, שאיפות, צרכים, חלומות ורצונות ונתרגם אותם לעקרונות משותפים.

 

הסתקרנתם? בואו להיות שותפים בתכנון העתיד של כולנו!  ימי רביעי בשעה 20:00 בחודשים נובמבר ודצמבר במתנ"ס פיליפ ליאון. מחכים לכם...

 

לפרטים נוספים:

02-6443222 – שלוחה 5 או 6.

דנה גזי- gazy9@walla.com  ; ייטב בוסירה- ytav.bo@gmail.com ; נעה ויס- mimshak@012.net.il  

 

 

 

פיליפ ליאון

יובלים | פיליפ ליאון

פעילויות חוגים מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים בתחומי אמנויות, ספורט ופנאי. במרכז פועלות תכניות ייחודיות לבעלי צרכים מיוחדים. מוקד הקליטה של המינהל של המינהל מסייע לעולם החדשים ומייצר עבורם פעילויות מיוחדות.
מרכז הספורט יובלים: מכון כושר גדול, חוגי סטודיו מגוונים, בריכה מקורה חצי אולימפית ושיעורי שחייה לכל הגילאים.
חדר כושר ייחודי לילדים, ראשון מסוגו בירושלים בליווי מדריך כושר צמוד.
טל': 6414896
רמת שרת

יובלים | רמת שרת

מגוון רחב של חוגים וסדנאות בכל התחומים: העשרה ואמנויות לגיל הרך, ילדים ונוער, חוגי מחול, חוגי ספורט, חוגי העשרה וסדנאות למבוגרים.
שיתוף פעולה הדוק עם בית הספר מנשה אלישר, בנושאים קהילתיים, אירועים ופעילויות של חוגים ומסגרות של צהרון וקייטנות.
קורסי מנהיגות קהילתית ומעורבות תושבים.
מרכז מוזיקה מוביל בתחומו.
טל': 6320666
הסנפלד (שטרן)

יובלים | הסנפלד (שטרן)

פעילויות נוער, קורסי מחשבים, פרוייקטים ייחודיים, ייעוץ והכוונה בנושאי תעסוקה, רווחה, העצמה אישית וקהילתית, ליווי לועדי בתים. פעילויות מגוונות לאוכלוסיה המבוגרת: קהילה מטיילת, מועדון 50 פלוס, "קהילה תומכת"- לקשישים המעוניינים להישאר בביתם ולהינות מתכנית תרבות ואב בית מלווה.
קפה שבח- קפה נוער שהכנסותיו חוזרות למען פעילויות ומועדון לנוער.
טל': 6418344
עין כרם

יובלים | עין כרם

עידוד יזמות קהילתית ושיתוף ציבור. פורומי פעולה בנושאי: חינוך, תרבות, קהילה, איכות הסביבה, תחבורה, תיירות ועסקים. זכויות קניין ובנייה, מחקר והיסטוריה. פעילויות מגוונות וייחודיות בתחומי תרבות ואמנות, דגש על חיבור לטבע, לשכונה, ליוצרים ואמנים מקומיים. מסיק זיתים קהילתי, פסטיבל עין כרם הנפלא המתקיים מדי שנה. מיזמים חברתיים וקהילתיים: נפלאות עין כרם- מיזם תעסוקה של נשות הכפר המוכשרות המארחות וותורמות לעידוד התיירות. הישיבה החילונית פועלת בעין כרם והן המניין הקהילתי.
טל': 6421539
בית טיילור

יובלים | בית טיילור

מרכז הספורט בית טיילור: בריכה מקורה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות, משטחי דשא מטופחים, זמנים מוגדרים לשחייה נפרדת לגברים ונשים, ענף שחייה אומנותית אולימפי.
טל: 6310483
בית טיילור, במבנה העליון ממוקמים גנים לגיל הרך, פאן גן ושטחי משחק חיצוניים.
אודיטוריום בית טיילור למופעים ואירועים קהילתיים עם מערכות קול ותאורה מתקדמים ואיש סאונד מקצועי המלווה לכל אירוע. סטודיו למחול וספורט.
טל': 6443222
בית וגן

יובלים | בית וגן

מתנ"ס בית וגן, עבר לניהול עצמאי וניפרד ממינהל יובלים.

בית רחל

יובלים | בית רחל

מרכז משפחתי פעיל, תכניות להורים ולילדים. מענה רחב בתחומי רווחה וסולידריות חברתית. מגוון פעילויות לגיל השלישי: תיאטרון קהילתי, מועדון חברתי, חוגים והעשרה.
מועדון למידה וחברה לנוער, גינה קהילתית, מנהיגות קהילתית.
טל': 6430844
קמפוס ציפורי

יובלים | קמפוס ציפורי

אינו חלק ממינהל קהילתי יובלים החל מה-1/1/17
כרטיס חבר ביובלים
צרו קשר
פייסבוק