מדריכים מסבירים על החוג שלהם

טניס שולחן

בירושלים פועלת אחת מאגודות הטניס שולחן הכי גדולות וטובות בארץ - "הפועל ירושלים". בפעילות האגודה משתתפים למעלה מ-400 שחקנים אשר חובטים בכדור הקטן במספר מרכזי אימון בשכונות: רמת שרת, קרית יובל, גילה, פסגת זאב וארנונה/תלפיות מזרח.

אחד מהמועדונים היותר גדולים פועל במתנ"ס רמת שרת.

 

הפעילות מחולקת לשחקנים מקצועיים שמייצגים את העיר בתחרויות בארץ ואף בחו"ל ושחקנים שמתאמנים להנאתם ברמת חובבים.

 

באגודה משחקים מספר שחקנים ברמה גבוהה מאד ביניהם למשל: בן סורוקין שמדורג כיום בין חמשת החובטים הטובים בארץ לנוער, ואף הינו חבר בסגל נבחרת ישראל.

 

את האגודה מנהל דודיק אלטרץ, בעצמו שחקן ברמה גבוהה מאד שאף ייצג את ישראל בעולם בעשרות טורנירים בינלאומיים, לרבות שתי אולימפיאדות. לצידו עובדים עוד כ-10 מדריכים.

 

ברמת שרת מתקיימת פעילות ענפה לילדים מתחילים, לילדים ונוער ברמה תחרותית הישגית וכנ"ל לגבי הבוגרים.

 

טניס שולחן הינו ספורט מהנה, ייחודי ומתוחכם המפתח ומשפר:

קואורדינציה
כושר גופני
זריזות
עמידה במצבי לחץ
יכולת ריכוז
תכנון מהלכים מראש

מהם יתרונות המשחק של טניס השולחן?

למשחק טניס השולחן יתרונות למכביר. להלן כמה מהחשובים שבהם:

משחק קל יחסית שלא דורש כושר גופני מאוד גבוה ומאמץ פיזי בעצימות גבוה.

כל אחד יכול לשחק את המשחק בלי קושי מיוחד. המשחק עצמו קל יחסית מבחינה פיזית (לפחות בהתחלה), וכל אחד, כולל בעלי מגבלות או משקל יתר, מסוגל לשחק אותו. למעשה, כבר לאחר אימונים אחדים ניתן לקיים משחק באורך מלא, על-פי חוקי המשחק.

פשטות ומשחק לא אלים- חוקי המשחק פשוטים, קלים וברורים לכול. מסיבה זו, כמו גם בגלל העדר מגע פיזי בין השחקנים, ניתן לקיים תחרות גם ללא צורך בשופט.

מזג אוויר- בניגוד לענפים אחרים טניס השולחן אינו מצריך תנאים מיוחדים, וניתן להתאמן גם בימי גשם ושרב.

 

משפחתיות

זהו אחד מענפי הספורט היחידים שניתן לבצע בחיק המשפחה. תופעה שכיחה ומרנינה היא לראות משפחות שלמות משחקות זה מול זה, ללא הבדל גיל ומין. כל משחק ספורט שניתן לשחקו באווירה משפחתית תורם רבות למערכת היחסים בתוך המשפחה.

פיתוח מיומנויות טכניות ומנטליות.

טניס השולחן הוא משחק טכני, המפתח לא מעט מיומנויות טכניות ומנטאליות. החשובות שבהן:
קואורדינציה: החזרת הכדור הקטן תוך כדי תנועה מהירה ליד השולחן מפתחת את הקואורדינציה. הצורך להכות בכדור מבלי לראות את המחבט פוגע בכדור מפתח קואורדינציית עין-יד (ועשוי לסייע לילדים הלוקים בבעיות של כתיבה).
זריזות, מהירות תגובה:  תנאי הכרחי להתקדמות בענף הזה הוא שיפור מהירות התגובה. מאחר שהכדור מגיע ליריב במהירות גבוהה מאוד יש חשיבות רבה ליכולות גופניות כמו זריזות, מהירות תגובה וכוח מתפרץ, חשיבות שהולכת וגדלה במקביל לעלייה ברמת המשחק.
חוסן מנטאלי:  מאחר שבטניס שולחן ההתמודדות היא אישית ומגיל צעיר מאוד, מפתחים יכולות מנטאליות חשובות - התמודדות עם מצבי לחץ ומתח ועם הצלחות וכישלונות, שיפור הריכוז, התמדה, משמעת אישית וקבלת החלטות תוך כדי משחק.


 החוג זוכה לפופולאריות רבה מאד ברחבי העיר. כיום במסגרת מועדוני הטניס שולחן בירושלים משתתפים מאות רבות של ילדים, נוער נשים וגברים המשחקים להנאתם ולטיפוח כושרם הגופני.


אתם מוזמנים  להצטרף,

שלכם דודי אלטרץ

 

 

                                   טאקוונדו – אומנות לחימה קוריאנית:

1 . ארץ המוצא: מוצאו של ענף הטאקוונדו הוא בקוריאה. יש עדויות לפני יותר מ-2300 שנה שבשושלת קוגוריו היה טאקוונדו. הטאקוונדו התפתח והתגלגל לאורך השנים כאשר בשלב מסוים זו הייתה אמנות הלחימה של האבירים הקוריאנים. בשנת 1900, כשיפן כבשה את קוריאה, נאסר ללמוד אמנויות לחימה וביניהן הטאקוונדו. אמני הלחימה מקוריאה היגרו לסין וליפן וספגו שם מאמנויות לחימה אחרות. בשנת 1945 עם סיום הכיבוש היפני חזרו אמני הלחימה הקוריאנים ויצרו שבעה זרמים של טאקוונדו. בשנת 1965 עם יסוד ההתאחדות הקוראנית התאחדו כל הזרמים לשיטה אחת בשם טאקוונדו. נכון להיום רשומות 200 מדינות בהתאחדות העולמית וכ-100 מיליון אנשים עוסקים בענף. הטאקוונדו הפך לספורט אולימפי בשנת 2000 באולימפיאדת סידני.

2. קצת על הענף: חוקים – בתחרויות קרביות מתחרים שני מתחרים באותה קטגוריית גיל, משקל ומין. למתחרה אחד מגן גוף בצבע אדום ולשני בצבע כחול. המתחרים מנסים להשיג נקודות באמצעות בעיטות במגן גוף או במגן ראש. סוגים שונים של בעיטות מקנים ניקוד אחר. התחרות מתקיימת בזירה בצורת ריבוע ששטחה 8 מטרים על 8 מטרים. הזירה השתנתה לצורת מתומן. מנצחים קרב על ידי ניקוד או עבירות מצטברות הגורמות לניצחון היריב. בקרב נדרשת רמת ביצוע מדויקת, מהירה ועוצמתית של בעיטות. כדי לעבור כמה קרבות צריך כושר גופני גבוה, חוסן נפשי ויכולת לנתח קרב מהר תוך כדי תנועה.

3. המאמן: אבי כדורי, בוגר קורס מאמנים  בכירים  (וינגייט ) שופט בינלאומי בכיר ,

וחגורה שחורה  דאן 7, ( דרגת דאן 7 היא הגבוהה בישראל  )  בעל תואר BA  של האוניברסיטה הפתוחה.

. אבי זוכה פרס יקיר הספורט בירושלים בשנת 2011, וחבר בהיכל התהילה העולמי בטאקוונדו. אבי שופט בינלאומי בכיר בדרגת S CLASS   דרגת השיפוט הגבוהה בעולם, יש כיום כ30 שופטים בינלאומיים פעילים בדרגה זו. אבי ייסד את מועדון טאקוונדו אחי יהודה בתחילת 1987 , לזכרו של אחיו יהודה כדורי ז"ל שנהרג בפיגוע בשוק חבלני בירושלים. אבי מאמן כ30 שנים.

מועדון אחי יהודה זוכה מזה 19 שנים במקום ה1 באליפויות ישראל לגילאי נוער ובוגרים.

5. מה מייחד אותנו משאר אומנויות הלחימה? הטאקוונדו הוא ענף אולימפי וקיים בלמעלה מ-200 מדינות. זהו ענף עם ייצוג גבוה של נשים. הטאקוונדו מנסה להגיע לכלל האוכלוסייה כולל נכים. הנכים, ברמות שונות, מתחרים בתחרויות פרא- אולימפיות. הטאקוונדו מהווה גם כלי טיפולי לבעיות קשב וריכוז ולקואורדינציה.

6. הישגים בולטים לספורטאי רמת שרת : ספורטאי רמת שרת  משתתפים באליפויות ישראל , באליפויות שגריר קוריאה וזוכים במדליות רבות:  אופק לוי היא אלופת ישראל לבוגרות שנתיים ברציפות.שני שריג זכתה במדליית כסף באליפות ישראל בוגרות. שמעון ואקנין זכה במדליית ארד באליפות ישראל בוגרים , ובמדליית זהב  באליפות ישראל לווטרנים ( מעל גיל 30 ), חמוטל בודקוב זכתה במדליית כסף באליפות ישראל לווטרניות.

דוד בריקשוילי זכה במדליית זהב השנה באליפות שגריר קוריאה. יהודה נאיימרק זכה במדליית כסף השנה באליפות שגריר קוריאה. אסתר נאיימרק   זכתה במדליית כסף השנה באליפות שגריר קוריאה . שקד אביב זכתה במקום 3 באליפות ישראל קדטות, שני רסובסקי זכתה במקום 2 באליפות ישראל קדטות, אור גמליאל זכה במקום 3 באליפות ישראל קדטים , שי שטרית  זכתה  במדליית ארד  באליפות ישראל קדטות .קארין גפני זכתה במקום 3 באליפות ישראל קדטות.

במועדון אחי יהודה הוסמכו למעלה מ250 חגורות שחורות , למעלה מ50 ספורטאים הם ספורטאי רמת שרת.

7. ספורטאים והישגים בולטים בספורט הישראלי: בת אל גטרר מירושלים ספורטאית מועדון טאקוונדו אחי יהודה  זכתה במדליית הזהב באליפות אירופה בשנת 2010 והייתה לספורטאית הראשונה זכה במדליית ארד באליפות אירופה לבוגרים ברוסיה בשנת בענף הישראלי שזוכה בתחרות חשובה זו. מוטי לוגסי גם הוא ספורטאי מועדון טאקוונדו אחי יהודה זכה במדליית  ארד באליפות אירופה בשנת 2010.  אילן ברגינסקי מאחי יהודה  זכה במדליית ארד באליפות אירופה עד גיל 21 בשנת 2012.

8. למי הענף הזה מתאים? הענף מתאים לכולם בכל גיל. יש לנו ספורטאים מבוגרים לקראת גיל 70 וילדים צעירים שמתחילים את החיים שלהם בעולם החוגים והספורט. מהניסיון שלי אני יכול להוסיף בוודאות, שהעיסוק בטאקוונדו מקנה ביטחון עצמי, קואורדינציה ושיפור הכושר הגופני. ילדים רבים נעזרים באימונים כדי לשפר את ההתנהגות שלהם וכדי להתמודד עם העומס בלימודים או לחילופין עם העומס בעבודה. גילאי החוג מגיל 3 ומעלה. ילדים שהציקו להם  בבית הספר קיבלו כלים להתמודדות גם עם מספר יריבים.

9. אפשר להצטרף לחוג? תמיד. החוג מתקיים במתנ"ס רמת שרת בשדרות שרת 1 (בתוך בי"ס "מנשה אלישר" ), כל מי שרוצה מוזמן להגיע לאימונים ולהתנסות. האימונים בימים שני וחמישי לכל הגילאים.

ישנם קבוצות נפרדות לילדות , נערות ונשים עם מדריכה.

10. משפט סיום לספורטאים: חשוב ורצוי להתאמן בכל גיל. האימון משפר קשב וריכוז, קואורדינציה, מוטוריקה עדינה וגסה, חינוך ודרך ארץ, גמישות, כושר גופני, שריפת שומנים,

בטחון עצמי, הגנה עצמית ,במהלך האימון מקבלים  הספורטאים והספורטאיות הכשרה להתמודד עם קשיים ועם סיטואציות של תקיפות מסוגים שונים. החוג מעלה את הבטחון העצמי, והמודעות העצמית.

תלמידה של אבי ניצלה לפני 18 שנים ממחבל במדרחוב בזכות תרגיל שלמדה בחוג.

צריך וחשוב לבדוק לפני שמתחילים מי המאמן? מה הרזומה שלו? לא כל חגורה שחורה יודע להדריך. האם יש גוף גדול מאחוריו או שזה סטאג'ר? האם  הבן או הבת או הספורטאים יכולים להתפתח ולהתקדם?  האימון ב- טאקוונדו מקנה ערך מוסך לחיים.

 

הטאקוונדו לא מעודד אלימות אלא כיצד למנוע, להתגונן , זהו ספורט מחשל!

אשמח לראותכם ולהעניק מנסיוני לילדכם,

בברכה, אבי כדורי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

פיליפ ליאון

יובלים | פיליפ ליאון

פעילויות חוגים מגוונות לילדים, נוער ומבוגרים בתחומי אמנויות, ספורט ופנאי. במרכז פועלות תכניות ייחודיות לבעלי צרכים מיוחדים. מוקד הקליטה של המינהל של המינהל מסייע לעולם החדשים ומייצר עבורם פעילויות מיוחדות.
מרכז הספורט יובלים: מכון כושר גדול, חוגי סטודיו מגוונים, בריכה מקורה חצי אולימפית ושיעורי שחייה לכל הגילאים.
חדר כושר ייחודי לילדים, ראשון מסוגו בירושלים בליווי מדריך כושר צמוד.
טל': 6414896
רמת שרת

יובלים | רמת שרת

מגוון רחב של חוגים וסדנאות בכל התחומים: העשרה ואמנויות לגיל הרך, ילדים ונוער, חוגי מחול, חוגי ספורט, חוגי העשרה וסדנאות למבוגרים.
שיתוף פעולה הדוק עם בית הספר מנשה אלישר, בנושאים קהילתיים, אירועים ופעילויות של חוגים ומסגרות של צהרון וקייטנות.
קורסי מנהיגות קהילתית ומעורבות תושבים.
מרכז מוזיקה מוביל בתחומו.
טל': 6320666
הסנפלד (שטרן)

יובלים | הסנפלד (שטרן)

פעילויות נוער, קורסי מחשבים, פרוייקטים ייחודיים, ייעוץ והכוונה בנושאי תעסוקה, רווחה, העצמה אישית וקהילתית, ליווי לועדי בתים. פעילויות מגוונות לאוכלוסיה המבוגרת: קהילה מטיילת, מועדון 50 פלוס, "קהילה תומכת"- לקשישים המעוניינים להישאר בביתם ולהינות מתכנית תרבות ואב בית מלווה.
קפה שבח- קפה נוער שהכנסותיו חוזרות למען פעילויות ומועדון לנוער.
טל': 6418344
עין כרם

יובלים | עין כרם

עידוד יזמות קהילתית ושיתוף ציבור. פורומי פעולה בנושאי: חינוך, תרבות, קהילה, איכות הסביבה, תחבורה, תיירות ועסקים. זכויות קניין ובנייה, מחקר והיסטוריה. פעילויות מגוונות וייחודיות בתחומי תרבות ואמנות, דגש על חיבור לטבע, לשכונה, ליוצרים ואמנים מקומיים. מסיק זיתים קהילתי, פסטיבל עין כרם הנפלא המתקיים מדי שנה. מיזמים חברתיים וקהילתיים: נפלאות עין כרם- מיזם תעסוקה של נשות הכפר המוכשרות המארחות וותורמות לעידוד התיירות. הישיבה החילונית פועלת בעין כרם והן המניין הקהילתי.
טל': 6421539
בית טיילור

יובלים | בית טיילור

מרכז הספורט בית טיילור: בריכה מקורה חצי אולימפית, בריכה לפעוטות, משטחי דשא מטופחים, זמנים מוגדרים לשחייה נפרדת לגברים ונשים, ענף שחייה אומנותית אולימפי.
טל: 6310483
בית טיילור, במבנה העליון ממוקמים גנים לגיל הרך, פאן גן ושטחי משחק חיצוניים.
אודיטוריום בית טיילור למופעים ואירועים קהילתיים עם מערכות קול ותאורה מתקדמים ואיש סאונד מקצועי המלווה לכל אירוע. סטודיו למחול וספורט.
טל': 6443222
בית וגן

יובלים | בית וגן

מתנ"ס בית וגן, עבר לניהול עצמאי וניפרד ממינהל יובלים.

בית רחל

יובלים | בית רחל

מרכז משפחתי פעיל, תכניות להורים ולילדים. מענה רחב בתחומי רווחה וסולידריות חברתית. מגוון פעילויות לגיל השלישי: תיאטרון קהילתי, מועדון חברתי, חוגים והעשרה.
מועדון למידה וחברה לנוער, גינה קהילתית, מנהיגות קהילתית.
טל': 6430844
קמפוס ציפורי

יובלים | קמפוס ציפורי

אינו חלק ממינהל קהילתי יובלים החל מה-1/1/17
כרטיס חבר ביובלים
צרו קשר
פייסבוק